اخبار سایت

۱۶ دی ۱۳۹۹ نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران
«خانه کتاب و ادبیات ایران» به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در «نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور نموده است.
۶ دی ۱۳۹۹ بدیو، بارت و هایدن
تهران- ایرنا- انتشارات آوند دانش سه اثر از مجموعه متفکران مطرح معاصر را شامل نظریات آلن بدیو، رولان بارت و هایدن وایت منتشر کرد.
۳۰ مهر ۱۳۹۹ آیا تجربه مجازی نمایشگاه کتاب فرانکفورت موفق بود یا با شکست مواجه شد؟
نمایشگاه کتاب فرانکفورت به صورت مجازی برگزار شد،‌ اما برخی ناشران ایرانی آن را تجربه موفقی نمی‌دانند و ناشران انگلیسی نیز اعترضاتی به آن داشته‌اند.
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ تمام گمشده‌های دنیا، روایتی با نکته‌سنجی‌های زنانه
ایرنا: کتاب «تمام گمشده‌های دنیا»، روایت‌های زنانه واقع‌گرایانه با نکته‌سنجی‌های خاص زنان از زندگی ایرانی است که سعی می‌کند به رمان اجتماعی نزدیک ‌شود.
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ روایتی از انتظار یک نسل
تهران- ایرنا- کتاب داستانی «گمشده در ۱۳:۶۰»، نوشته «پویان مُکاری» روایتی از انتظار یک نسل از فرزندان ایران را برای یافتن گمشدگانی به دست می‌دهد که معلوم نیست هرگز وجود داشته‌اند یا خیر. کتاب گمشده در ۱۳:۶۰ از مجموعه نقطه سرخط؛ رمان و داستان‌های کوتاه ایرانی و خارجی انتشارات آوند دانش و نوشته پویان مُکاری است.
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ روایت‌های واقعی و خیالی یک ذهن وسواسی
تهران- ایرنا- کتاب «سنگ لحد» نوشته ساسان فقیه، داستانی از واقعیات روزمره با روایت‌هایی نزدیک به توهم ذهنی وسواسی است که صدایی را در گذشته خود کشته است. کتاب سنگ لحد یکی دیگر از عناوین مجموعه نقطه سرخط؛ رمان و داستان‌های کوتاه ایرانی و خارجی انتشارات آوند دانش و نوشته ساسان فقیه است.
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ «خرشیفتگی»، روایتی طنزآمیز از داستان «دن کیشوت»
تهران-ایرنا- «خرشیفتگی»، اثری طنزآمیز از حیواناتی است که دن کیشوت را در راه سلحشوری‌هایش همراهی می‌کنند، روایتی که از زبان الاغ خدمتکار و اسب ارباب بازگو می‌شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ «گمشده در ۱۳:۶» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) رمان «گمشده در ۱۳:۶۰» اثر پویان مکاری، نویسنده و روزنامه‌نگار، به تازگی از سوی انتشارات آوند دانش منتشر شده است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ زخمی که هرگز خوب نشد
به گزارش خبرنگار مهر،‌ رمان «ناسور» نوشته صالح ذکاوتی به‌تازگی توسط انتشارات آوند دانش منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه «نقطه سر خط» است که این‌ناشر از رمان و داستان‌کوتاه‌های ایرانی و خارجی چاپ می‌کند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ راه اندازی کتابخانه با چهارهزار جلد کتاب در متروی تهران
تهران - ایرنا - کتابخانه حضرت ولی عصر(عج) در ایستگاه متروی میدان ولی عصر تهران به عنوان مجموعه‌ای مستقل با ماهیت کتابخانه عمومی در متروهای جهان، با چهار هزار جلد کتاب ،کار خود را از امروز ( چهارشنبه) آغاز می‌کند.