۲۹ آذر ۱۴۰۰

نمایشگاه‌ مجازی کتاب در تحقق عدالت فرهنگی موثر است

علیرضا اسماعیلی (مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ضمن بیان اینکه نمایشگاه مجازی کتاب فرصت و امکان بسیار خوبی برای تحقق عدالت فرهنگی است، اظهار کرد: معتقدم در نمایشگاه مجازی کتاب تهران از نظر زیرساختی، امکانات نمایشگاهی و... تجربه خوبی برای دوره‌های بعدی آن به دست آمده و موجب شده است که یک قدم در تحقق عدالت فرهنگی به جلو حرکت کنیم.
 
وی ادامه داد: تجربه اجرای نمایشگاه مجازی کتاب به ما نشان داد برگزاری آن فرصتی را برای تامین کتاب‌های مورد نیاز در اختیار مردم سراسر کشور قرار می‌دهد؛ همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مجازی استانی نیز فرصتی را برای اهالی استان‌ها فراهم می‌کند.
 
او با اشاره به مزایای نمایشگاه‌های مجازی کتاب، عنوان کرد: در این میان مردمی که علاقمند به مطالعه و کتابخوانی هستند، می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کتاب‌های مورد نیاز خود را تامین کنند. از سوی دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید تلاش کند امکانات نمایشگاه مجازی را هر چه بیشتر و بهتر کرده و تکمیل‌‌ کند.
 
مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین مطرح کرد: اولین نمایشگاه مجازی کتاب استانی آذربایجان غربی و دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران طی ماه‌های آتی برگزار می‌شود و درواقع برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها استمرار دارد.
 

خانه کتاب

نظرات

نظر خود را بنویسید: