۲۰ آذر ۱۴۰۰

افتتاح اولین نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان و سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید

به گزارش ایلنا، اولین نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان امروز شنبه (بیستم آذرماه ۱۴۰۰) با حضور سیدرضا مرتضوی (استاندار اصفهان) و علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران) به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

گفتنی است بیش از ۱۱۰۰ ناشر از سراسر کشور در نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان حضور دارند که از این تعداد ۵۰ ناشر اصفهانی هستند.

همچنین حدود ۱۰۰ عنوان برنامه‌ فرهنگی برای اولین نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان پیش بینی شده است که در هر شهرستان به صورت فیزیکی اجرا خواهد شد.

براساس اقدامات صورت گرفته هزینه ارسال مرسولات پستی نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان رایگان خواهد بود و هزینه ارسال توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناشران تامین می‌شود.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای متقاضیان ۱۰۰ هزار تومان است

حجت الاسلام‌والمسلمین رمضانعلی معتمدی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان) با اشاره به این‌که نمایشگاه کتاب امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود و خرید کتاب از ناشران غیرحضوری بوده و از طریق سامانه فروش صورت می‌گیرد، بیان کرد: خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور در نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان اقدام به توزیع بن اعتباری خرید برای عموم متقاضیان استان کرده است.

او با بیان اینکه مخاطبان اصفهانی برای ثبت نام یارانه خرید کتاب نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان باید به آدرس اینترنتی www.bon.tibf.ir مراجعه کنند، تصریح کرد: یارانه خرید کتاب(بن کتاب) به صورت اعتبار خرید به کدملی متقاضیان اختصاص می‌یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست. گفتنی است تنها متقاضیانی که آدرس پستی آن‌ها یکی از نقاط استان اصفهان باشد امکان دریافت یارانه خرید کتاب را دارند.

وی همچنین تاکید کرد: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای متقاضیان ۱۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۸۰ درصد (معادل ۸۰ هزار تومان) سهم مشارکت خریداران بوده و ۲۰ درصد (معادل ۲۰ هزار تومان) سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب، هنگام خرید کتاب در سامانه فروش محاسبه و کسر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه بیان کرد: با توجه به محدودیت بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام کرده‌اند؛ از این رو پس از تکمیل ظرفیت اعتبار، امکان ثبت نام متقاضیان جدید وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به فرآیند ثبت نام در سامانه بن خرید کتاب نمایشگاه مجازی کتاب اصفهان اظهار کرد: یارانه خرید کتاب روی کدملی افراد شارژ خواهد شد از این رو مخاطبان باید فرآیند ثبت نام را از طریق سرشماره ۳۰۰۰۴۱۴۱ ادامه دهند تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت نهایی شده قرار گیرد.

حجت الاسلام‌والمسلمین رمضانعلی معتمدی در پایان با بیان اینکه هر کدملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) است، تصریح کرد: هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و در اختیار شخص ثبت نام کننده (کدملی خریدار) باشد. به واقع شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما باید متعلق به کدملی درج شده باشد. همچنین افراد می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۸ سوالات و پیشنهادات خود را با پشتیبانی نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۹۸۹۸ مطرح کنند.

«اولین نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان» از بیستم تا بیست‌وششم آذرماه ۱۴۰۰ در وب‌سایت خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی www.ketab.ir برگزار می‌شود.


ایلنا

نظرات

نظر خود را بنویسید: