۳۰ دی ۱۳۹۸

برگزاری کلاس‌های آنلاین بازاریابی بر اساس شبکه‌های اجتماعی

محمدحسین متولی، رییس کمیسیون آموزش اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌های این کمیسیون در حوزه آموزش اعضا توضیح داد: در ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی یک وبینار (کلاس آنلاین) با موضوع بازاریابی الکترونیک در حوزه نشر در ادامه دوره مهر ماه برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: به‌دنبال مشکلاتی که در حوزه بازاریابی نشر وجود دارد، در این دوره روش‌های جدید بازاریابی و استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی به ناشران آموزش داده خواهد شد.
 
متولی با بیان اینکه این دوره سه‌شنبه اول بهمن برگزار خواهد شد، گفت: مباحث این دوره در اصل تکمیل‌کننده مباحث دوره پیشین است و مبنای آن آموزش راه‌های بازاریابی بر اساس فعالیت شبکه‌های اجتماعی و بایدها و نبایدهای آن خواهد بود.
 
وی درباره استاد این دوره عنوان کرد: قرار است مباحث حوزه بازاریابی نشر توسط عادل طالبی؛ عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی و فعال حوزه نشر به ناشران ارائه شود.
 
متولی همچنین از برگزاری یک وبینار دیگر برای کتاب‌فروشان در نهم بهمن خبر داد و افزود: اتحادیه متعلق به ناشران و کتاب‌فروشان است و یکی از ماموریت‌های ما در کمیسیون آموزش توجه به همه اعضا به خصوص کتاب‌فروشان است.
 
به گفته وی، قرار است در این دوره فرشته سنگری مدیر کتابفروشی افرا موضوعات و مباحث مرتبط با توانمندسازی کتاب‌فروشی‌ها در حوزه بازاریابی و فروش را به مخاطبان آموزش دهد.
 
متولی همچنین به محدودیت بودجه‌ای در کمیسیون آموزش اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های تخصصی نیازمند بودجه‌ است اما در این زمینه اتاق اصناف هنوز مجوز دریافت شهریه نداده است؛ هرچند در این زمینه اتحادیه بارها پیگیری کرده و نامه‌نگاری کرده ولی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.
 
وی تاکید کرد: ما دوره‌های حضوری مختلفی نیز برای استفاده ناشران و کتاب‌فروشان پیش‌بینی کرده‌ایم اما به دلیل اینکه نمی‌توانیم شهریه دریافت کنیم، فعلا امکان برگزاری آن‌ها را نداریم که امیدواریم با مجوز اتاق اصناف این مشکل نیز برطرف شود.
 

ایبنا